Žádost o přeplatek na silniční dani

Finanční správa již v září upozorňovala poplatníky silniční daně, kteří zaplatili zálohy na rok 2022, že tyto zálohy byly novelou zákona o dani silniční od 1. 1. 2022 zrušeny. Ověřili jste si zůstatek stavu vašeho osobního daňového účtu?

Sdílet příspěvek

Vzhledem ke zrušení silniční daně pro osobní automobily eviduje Finanční správa na osobních daňových účtech přeplatky v hodnotě 1,5 mld. Pokud jste v minulosti platili silniční daň za osobní automobil, je tedy dost možné, že právě i vy máte na finančním úřadě přeplatek.

Jak to zjistit?

 
Stačí se přihlásit do portálu MOJE DANĚ, kde vidíte stav svých daňových účtů. Pokud u silniční daně uvidíte kladný zůstatek, můžete o něj zažádat.
 

Jak zažádat o vrácení?

 
Finanční úřad vám nepošle peníze automaticky. Je třeba poslat žádost o vrácení přeplatku, kterou naleznete v následujícím odkaze v sekci „obecné písemnosti -> šablony -> Žádost o vrácení přeplatku.“
 

Pokud si poplatník o přeplatek nezažádá sám, nebo se nepřevede na jinou daň, tak se po letech stává příjmem státu a poplatník nemá nárok na jeho vrácení.

https://adisspr.mfcr.cz/pmd/epo/formulare

Další články

Co je účetní uzávěrka a proč je pro Vaši firmu důležitá?

Věděli jste, že mezi účetní závěrkou a uzávěrkou je rozdíl? Účetní závěrka je posledním krokem celého procesu účetní uzávěrky. A co je účetní uzávěrka a proč je pro firmu důležitá si probereme v tomto článku.