Daňové poradenství

Poradíme Vám s daňovou optimalizací

Daňová optimalizace je dnes velice oblíbeným odvětvím, v podstatě se jedná o nastavení systému daní ve firmě tak, abyste ve finále platili co nejméně peněz a nepodstupovali zbytečná rizika. Rovněž zajistíme často ne právě příjemnou korespondenci s FÚ.

Optimalizace i řešení v krizi

Pokud jste se dostali do problému, najdeme pro Vás jasné řešení. Poradíme si také s daňovou optimalizací, abyste na daních zaplatili co nejméně a to bez rizika. 

daňová optimalizace
konzultace a stanoviska

Přenechte komunikaci s úřady na nás

Daňový systém v ČR je složitý. Proto Vás zastoupíme v korespondenci a jednání s finančním úřadem nebo během jeho kontrol. 

zastupování při kontrolách na FÚ
zastupování na úřadech

Daňová přiznání bez starostí

Postaráme se o vypracování daňového přiznání tak, aby obsahovalo vše potřebné. Vypracujeme všechny typy daňových přiznání.

daňová přiznání
pomoc, když si nebudete vědět rady

Máme skvělé odpovědi

Zeptejte se nás na cokoliv

Daňová optimalizace využívá legální způsoby k tomu, aby společnost dosáhla na nejnižší možnou daňovou povinnost a zároveň nedošlo k porušení zákona. Daňová optimalizace tedy neznamená obcházení daňové povinnosti, ale spočívá v daňovém plánování a nastavení správných mechanismů. Pokud spolupracujete s daňovým specialistou, získáte více finančních prostředků, které dokážete využít v podnikání díky nižším odvodům daní.  

Protože je to výhodné. Česká legislativa umožňuje prostřednictvím daňových zákonů legálně redukovat základ daně. To znamená nejen úspory ale také související konkurenční výhody na trhu a to bez strachu o důsledky. Princip je jednoduchý, pokud podnikáte čelíte nákladům spojeným s odvody do státní pokladny. Daňová povinnost má tedy vliv i na Vaše ceny pro zákazníka. Výsledkem daňové optimalizace jsou úspory, které můžete promítnout do prodejních cen nebo svého zisku. v Obou případech tím stabilizujete svou pozici na trhu. 

Daňová optimalizace je služba, která pro dosažení efektu využívá například uplatnění daňových slev nebo daňových ztrát a to v předem připraveném a řízeném harmonogramu. Běžně známou taktikou pro daňovou optimalizaci je například oblíbené  „předzásobení“, tedy nákup materiálu či zboží před koncem roku. V komplexní optimalizaci však najdete mnohem více možností. 

Nejprve se rozhodněte, zda zvládnete řešit daně svépomocí nebo raději svěříte tuto práci někomu jinému. Pokud zvolíte daňového poradce, tak vybírejte z certifikovaných daňových poradců, kteří jsou členy Komory daňových poradců.  Zkoušky pro tuto profesi nejsou vůbec snadné, a absolventi jsou tudíž na „jiné úrovni“ než běžný účetní, kterému stačí projít rekvalifikačním kurzem.