Zjednodušte si podnikání

Poradíme vám s daňovou optimalizací

Ing. Michal Cvrček, certifikovaný daňový specialista

Zjednodušte si podnikání, o daňové poradenství se postaráme my.

Daňová optimalizace je dnes velice oblíbeným odvětvím, v podstatě se jedná o nastavení systému daní ve firmě tak, abyste ve finále platili co nejméně peněz a nepodstupovali zbytečná rizika. Rovněž zajistíme často ne právě příjemnou korespondenci s FÚ.

Naše společnost MC účetnictví a daně se věnuje nejen daňovému poradenství, ale také daňové evidenci nebo mzdovému účetnictví. 

daňová optimalizace

konzultace a stanoviska

Optimalizace i řešení v krizi

Pokud jste se dostali do problému, najdeme pro Vás jasné řešení. Poradíme si také s daňovou optimalizací, abyste na daních zaplatili co nejméně a to bez rizika. 

Přenechte komunikaci s úřady na nás

Daňový systém v ČR je složitý. Proto vás zastoupíme v korespondenci a jednání s finančním úřadem nebo během jeho kontrol. 

zastupování při kontrolách FÚ

zastupování na úřadech

daňová přiznání

pomoc, když si nebudete vědět rady

Daňová přiznání bez starostí

Postaráme se o vypracování daňového přiznání tak, aby obsahovalo vše potřebné. Vypracujeme všechny typy daňových přiznání.

Nejčastější dotazy k daňovému poradenství

Daňová optimalizace využívá legální způsoby k tomu, aby společnost dosáhla na nejnižší možnou daňovou povinnost a zároveň nedošlo k porušení zákona. Daňová optimalizace tedy neznamená obcházení daňové povinnosti, ale spočívá v daňovém plánování a nastavení správných mechanismů. Pokud spolupracujete s daňovým specialistou, získáte více finančních prostředků, které dokážete využít v podnikání díky nižším odvodům daní.  

Protože je to výhodné. Česká legislativa umožňuje prostřednictvím daňových zákonů legálně redukovat základ daně. To znamená nejen úspory ale také související konkurenční výhody na trhu a to bez strachu o důsledky. Princip je jednoduchý, pokud podnikáte čelíte nákladům spojeným s odvody do státní pokladny. Daňová povinnost má tedy vliv i na vaše ceny pro zákazníka. Výsledkem daňové optimalizace jsou úspory, které můžete promítnout do prodejních cen nebo svého zisku. v Obou případech tím stabilizujete svou pozici na trhu. 

Daňová optimalizace je služba, která pro dosažení efektu využívá například uplatnění daňových slev nebo daňových ztrát a to v předem připraveném a řízeném harmonogramu. Běžně známou taktikou pro daňovou optimalizaci je například oblíbené  „předzásobení“, tedy nákup materiálu či zboží před koncem roku. V komplexní optimalizaci však najdete mnohem více možností. 

Nejprve se rozhodněte, zda zvládnete řešit daně svépomocí nebo raději svěříte tuto práci někomu jinému. Pokud zvolíte daňového poradce, tak vybírejte z certifikovaných daňových poradců, kteří jsou členy Komory daňových poradců.  Zkoušky pro tuto profesi nejsou vůbec snadné, a absolventi jsou tudíž na „jiné úrovni“ než běžný účetní, kterému stačí projít rekvalifikačním kurzem.