Daňová evidence

Poradíme Vám s daňovou evidencí

Nemáte na účtování a daňovou evidenci čas nebo Vás tato práce zkrátka nebaví? Zvolte si pomoc profesionálního týmu účetních a daňových poradců a posuňte svoji živnost na vyšší úroveň.

Účtování bez papírů

Soustřeďte se na podnikání, fakturace a platby poběží pod naším dohledem s absolutní přesností a bez zbytečného papírování. 

elektronické předávání dokladů
vystavování faktur pomocí aplikace
automatické párování plateb
napojení bankovního účtu na účetnictví

Zisky a výdaje pod kontrolou

V rámci naší spolupráce získáte nejen kontrolu nad cash-flow, ale také dohled nad závazky a upomínkami. Zbyde vám tak více času na Vaši živnost.

členění nákladů a výnosů
aktuální přehled pohledávek a závazků
příprava platebních příkazů
upomínky
faktur

Stálý přehled o majetku

Daňová evidence znamená i dohled nad efektivitou Vašeho podnikání. S našimi přehlednými reporty budete vždy vědět, jak si Vaše finance vedou.

reporty dle vašich požadavků
vedení skladové evidence
napojení faktur a objednávek na e-shop
přehled odběratelů a dodavatelů

Už žádné úřady

Představte si, že už nikdy nebudete muset jednat s úředníky a řešit korespondenci, formuláře nebo návštěvy příslušných pracovišť. Pro nás jsou takové úkoly denním chlebem a přebereme si je na starost.

zastupování
na úřadech
pomoc, když si nebudete vědět rady

Máme skvělé odpovědi

Zeptejte se nás na cokoliv

Daňová evidence vlastně znamená přípravu pro stanovení základu daně z příjmu. Jde tedy o soubor povinností, které živnostník musí plnit, a podle kterých následně odvádí zálohy atp. Mezi součásti daňové evidence patří například správa faktur pro příjmy a výdaje, evidence majetku a závazků a elektronické předávání dokladů příslušným úřadům. Během spolupráce podáváme pravidelné reporty, díky kterým budete dokonale v obraze.

Protože daňová evidence vyžaduje čas, energii a trpělivost, které můžete vložit do budování své profese. Pro každého živnostníka je dobré, pokud zná legislativu a povinnosti související s odvody, ale rutinní procesy vyřeší profesionální účetní rychleji. Proč neponechat takovou činnost profesionálům, namísto toho, abyste se s daněmi lopotili sami? Dobrý účetní není pasivní a dokáže Vám najít nové možnosti a vylepšení. 

Podstatné je také to, že nikde nenajdete přesnou definici toho, v jakém formátu má být evidence vedená. Konkrétní pokyny se týkají pouze povinného obsahu a právě proto je dobré svěřit daňovou evidenci kvalifikované osobě, která bude ručit za to, že potřebná data budou řádně uchovaná pro případ kontroly z FÚ. 

Daňová evidence (dříve jednoduché účetnictví) se týká těch podnikatelů, kteří nevedou podvojné účetnictví a zároveň neprokazují své výdaje tzv. „paušálem“. Jsou to tedy drobní podnikatelé nezapsaní v obchodním rejstříku s obratem do 15 milionů korun ročně. 

Cena služby je velmi variabilní, ale návrh řešení na míru vám dokážeme nezávazně nacenit. Sjednejte si bezplatnou konzultaci níže, nebo nás kontaktujte mailem a určitě najdeme společnou řeč.